CHERIE CURRIE (The Voice Of THE RUNAWAYS), SHAMELESS

Kdy: 
Čtvrtek 25. 7. 2024
V kolik hodin: 
20:00
Vstupné: 
499,- Kč v předprodeji, 599,- na místě

Poprvé v historii a pouze na jediné vystoupení přijíždí do České republiky americká zpěvačka,herečka a výtvarnice Cherie Currie v doprovodu hardrockové skupiny Shameless.

Byla také  hlavní zpěvačkou The Runaways, dívčí hard-rockové kapely z Los Angeles,v druhé polovině sedmdesátých let.

 Později se stala sólovou umělkyní a vystupovala také se svou sestrou, identickým dvojčetem Marie Currie. Společně také vydaly album „Messin´ With The Boys v roce 1980. Jejich duet „Since You Been Gone“ dosáhl v americké hitparádě na číslo 95. Je také známá svou rolí ve filmu „Foxes“.

V roce 1975, když jí bylo 15 let, se Currie připojila k čistě ženské rockové kapele The Runaways, kde se stala hlavní zpěvačkou.Její spoluhráčky byly Joan Jett, Lita Ford, Sandy West, Jackie Fox a Vicki Blue. Časopis Bomp! ji tehdy popsal jako „ztracenou dceru Iggyho Popa a Brigitte Bardot“.

Když The Runaways přišli do Japonska v létě 1977, prakticky způsobily zhroucení. Byli čtvrtou nejoblíbenější zahraniční skupinou  a předstihli je pouze  ABBA, Kiss a Led Zeppelin, Na tomto turné také natočily legendární živé album Live In Japan

V roce 2010 byl uveden velmi úspěšný film „The Runaways.

Americký životopisný dramatický film o rocku 70. Let režiséra Floria Sigismondi.

Byl natočen podle knihy „Neon Angel: A Memoir Of A Runaway“, kterou napsala právě Cherie.​

V roce 2013 hostovala na albu skupiny SHAMELESS, Beautiful Disaster. A začala jejich spolupráce.

Ve stejném roce vydala také singly s bývalou kolegyní z kapely  z kapely Litou Ford a Glennem Danzigem

19. října 2013, Currie vyhrála  Rock Legend Award našestém ročníku  hudebních cen v  Malibu.

Cenu jí předala expartnerka Lita Fordová. Tu noc spolu Currie a Ford hráli na pódiu poprvé po 37 letech.

Currie vydala další studiové album, Reverie, v roce 2015.

Ve Velké Británii nahrává živé album s názvem „Midnight Music in London“, která obsahuje i speciální živé vystoupení hostující Suzi Quatro, které vyšlo o rok později..

 Na přelomu května a června 2016 Currie absolvovala turné po Austrálii a Novém Zélandě.

​V roce 2018 byli Currie a její syn nominováni na Marshall Hawkins Award za nejlepší původní hudbu k filmu Take My Hand.

V roce 2019 vydává album Blvds of Splendor , na kterém se objeví společně s několika hosty,včetně Slashe, ( Guns n Roses ) Billyho Corgana ( Smashing Pumpkins), Juliette Lewis a The Veronicas.

V roce 2020 Cherie Currie vydala zvukovou verzi svých memoárů, Neon Angel. Ta dosáhla na první místo  v žebříčku nejlepších biografií punk rockového hudby Amazonu.

Ve stejném roce Currie přispěla svými vokály k písni „Flatten the Curve“ pro kapelu FTC.

V roce 2023 Cherie absolvovala turné po  Velké Británii, Švédsku a Norsku.

SHAMELESS

Shameless jsou hardrocková glam kapela založená na jaře roku 1989 baskytaristou

Alexx "Skunk" Michael v Mnichově. . Později se skupina rozpadla, ale v roce 1998 se Michael rozhodl

reformovat Shameless v se svým přítelem a kytaristou BC. Alexx požádal o pomoc bubeníka skupiny KISS Erica Singera (KISS, Alice Cooper, Black Sabbath), kterýmu  představuje Steva Summerse (Pretty Boy Floyd) a Stevieho Rachelle (Tuff) a odstartoval tak dlouholetý hudební vztah.

Od té doby tato mezinárodní skupina vydala 8 dlouhohrajícíchch alb, 1 živý záznam, 2 kompilace. Předchozí verze obsahují hostující vystoupení z členové KISS, Warrant, Guns N Roses, LA Guns, WASP, Motley Crue, The Runaways  a Stryper.

Na jejich zatím „posledním albu, vydaném v roce 2022, So Good, You Should...“se Michael opět spojil s kytaristou  BC, Dennisem Postem, Stevie Rachellem (Tuff), Frankie Murielem a Tod T Burrem vydají své vůbec první cover album, které obsahuje také 2 zbrusu nové skladby.

Vzhledem k pandemii, která znemožňuje osobní studiové nahrávání, Shameless nahráli tuto desku na 12 různých místech nasvětě včetně Mnichova, Los Angeles, Las Vegas, St. Louis, Kodaně a Aucklandu na Novém Zélandu.

Kapela již vydala singl "Live Your Dream" ve spojení s Michaelovou  knihou "Looking Inside: The Stainless Sensation", -  luxusní 500 stránek věnovaných definitivní historii Johna DeLoreana, DMC 12 a a automobilové legendě DeLorean.

 

Rezervace